۶۱ مدل شیر جوش و قهوه جوش مسی ارزان قیمت

شیر جوش و قهوه جوش مسی

فهرست مطالب

قهوه جوش چیست ؟

قهوه جوش ابزاریبرای  تهیه قهوه است که جنس مناسب برای قهوه جوش ها مس یا استیل یا آلومینیوم می باشد اما گاها از جنس روی و برنج نیز ساخته می شوند قهوه جوش ها دارای دسته معمولا بلند چوبی یا پلاستیکی هستند و با آن می توان انواع قهوه را مانند قهوه ترک تهیه کرد.

انواع قهوه جوش :

موکا پات

یکی از دستگاه های مرسوم برای تهیه قهوه ، قوری قهوه یا موکاپات است ، اولین بار در سال ۱۹۳۳ ساخته شد و در آمریکای لاتین و اروپا مورد توجه قرار گرفت. غلظت بالا و مقداری کف قهوه خصوصیتهای قهوه تهیه شده توسط موکا است. کارکرد قهوه جوش موکا کمی شبیه دستگاه اسپرسو ساز است به این دلیل که فشار بخار آب از میان پودر قهوه موجب تهیه قهوه می شود.

قهوه جوش موکا سه قسمت دارد : اول مخزن پایینی قهوه جوش که محل ریختن آب است و نباید هوا به داخل آن نفوذ کند. دوم ، جای قهوه که فیلتری قیفی شکل دارد که پایین آن درون آب قرار می گیرد و سوم، مخزن یا قوری که قهوه تهیه شده وارد آن می شود.

جذوه یا همان قهوه جوش یا ابریک

آشنایی با وسیله ای سنتی برای تهیه قهوه ترک :
این وسیله دوست داران خاص خود را دارد و در بین قهوه دوستان از محبوبیت خاصی برخوردار است که آن را به چندین نام می شناسند : قهوه جوش ، ایبریک (ibrik) ، جذوه (cezve). در زبان ترکی ایبریک را پارچ و جذوه را گلدان معنی می کنند.
اگر تا به حال قهوه ترک خود را با شیرداغ کن درست می کردید ، توصیه می کنیم زین پس از شیرداغ کن فقط برای گرم کردن شیر استفاده کنید اما به هر حال اگر می خواهید با شیر داغ کن قهوه تان را درست کنید این مطلب شما را راهنمایی می کند اما اگر شما به دنبال لذت بردن از درست کردن قهوه هستید و می خواهید قهوه ای با کیفیت خیلی بیشتر و فومی جذاب تر داشته باشید حتما از ایبریک استفاده کنید. ایبریک ها یا همان قهوه جوش ها ابزار مختص تهیه قهوه ترک می باشند.

ویژگی های این قهوه جوش : جنس مناسب برای ایبریک ها ، مس می باشد اما گاها از جنس استیل روی و برنج نیز ساخته می شوند ایبریک ها دارای دسته معمولا بلند چوبی هستند.
جذوه و شیر داغ کن : هر دوی آن ها دارای کفی پهن می باشند با این تفاوت که ایبریک ها در قسمت گلویی بالایی خود باریک می شوند اما شیر داغ کن ها تغییر اندازه ندارند.
انواع ایبریک : ایبریک ها در اندازه و شکل های مختلفی ساخته می شوند در ایبریک قهوه نهایی خوش طعم تر و همراه با فومی زیباتر است به گونه ای باریک بودن قسمت گلویی آن به بهتر شدن فوم نهایی کمک می کند.

پرس پات یا همان فرنچ پرس

یکی از انواع قدیمی و مرسوم قهوه ساز ، فرنچ پات است. با این دستگاه می توانید قهوه غلیظ و خوش طعمی داشته باشید. فرنچ پرس یک ظرف استوانه ای شیشه ای ، فلزی و یا شیشه ای ، یک فیلتر شیب دار که متشکل از سیم های کوچک است و همچنین درپوش پلاستیکی است.
فیلتر سیمی در اصل دانه های قهوه را جدا می کند. خصوصیت اصلی این دستگاه این است که روغنهای اصلی قهوه در آن حفظ می شود. البته باید گفت که این دستگاه فاقد منبع حرارتی مستقل است.

اسپرسو ساز

اسپرسو در اصل غلیظ ترین نوع نوشیدنی قهوه است که به همین دلیل در فنجان کوچک یا نیم فنجان سرو می شود.
اولین اسپرسو ساز در شهر تورین ایتالیا و توسط آنجلو موریوندو ساخته شد و توسط اشخاص دیگری تکمیل گشت.
ماشینهای اسپرسو ساز توسط پمپ ، پیستون و یا فشار بخار کار می کنند. اسپرسوساز ها میتوانند اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک باشند. در حقیقت ساختار تمامی اسپرسو سازها شباهت زیادی به یکدیگر دارد.


ارنستو ایلی ، صاحب کارخانه ی قهوه سازی ایلی در توصیف اسپرسو می گوید: اسپرسوی ایتالیایی نوعی نوشیدنی چندفازه است که از دانه های بو داده و آسیاب شده ی قهوه به همراه آب تهیه می شود و در واقع از یک لایه کف به شکل دُم یا پوست ببر تشکیل شده است که بر روی محلولی شامل شکر، اسیدها، موادی شبیه به پروتئین و کافئین به اضافه ی حبابهای گاز پراکنده و چند ماده ی جامد و نیز قطرات بسیار ریز روغن دیگر قرار دارد. از جمله ویژگی های حسی اسپرسوی ایتالیایی که آن را از دیگر قهوه ها متمایز می کند میتوان به غلظت بالا، عطر خوش فراوان و مزه ی تلخ و شیرین متعادل آن که اندکی نیز به ترش مزگی می زند و همچنین ته مزه ی ماندگار و خوبی که پس از فرو دادن قهوه تا مدت ها بر دهان باقی می ماند اشاره کرد.

دستگاه قهوه جوش برقی :

قهوه جوشها انواع مختلفی دارند که در حجم های مختلف تعداد فنجان های مختلف ، تولید شده اند و استفاده از آنها بسیار آسان است در این نوع قهوه جوش ها آب به آهستگی روی سبد فیلتردار حاوی قهوه آسیاب شده چکه می کند و بعد از نفوذ در قهوه از قسمت پایین درون فنجان یا قوری ریخته می شود در این نوع قهوه سازها نیازی نیست که آب از قبل جوشانده شود قهوه جوش های دارای فیلتر معمولا دارای قوری ترموستات دار و صفحه گرم نگهدارنده برای گرم نگهداشتن قهوه می باشند.

این نوع قهوه جوش ها یا فیلتر کاغذی و با فیلتر دائمی کار می کنند فیلترهای دائمی مقرون به صرفه تر بوده و هزینه کمتری دارند ولی بعد از استفاده باید برای برطرف کردن کثیفی شسته شوند فیلترهای کاغذی بهداشتی تر هستد و بعد از استفاده به راحتی می توان آنها را عوض کرد.
برخی از انواع قهوه جوشها با استفاده از سیستم کپسول کار می کنند این کپسول ها مانند چای کیسه ای یا کپسول با غلاف آلومینیومی به راحتی یک فنجان قهوه بدون هیچگونه کثیفی تهیه می کنند.

قهوه جوش ها به این طریق کار می کنند که قهوه آسیاب شده درون محفظه ایی در بالا قرار گرفته و آب در محفظه مخصوص ریخته می شود اول آب جوشیده شده و از طریق لوله عمودی تحت فشار از بالا و اطراف فیلتر عبور می کند قهوه دم کشیده از قسمت پایین درون قوری ریخته مشود و تفاله قهوه درون فیلتر باقی می ماند نشانگر شیشه ای در بالای دستگاه وجود دارد که می توانید میزان تیرگی قهوه ای که تهیه می شود را ببینید قهوه جوش ها برای افرادی که می خواهند قهوه ای با غلظت ها و شدت های مختلف تهیه کنند ایده آل است.

برای مشاهده محصولات بر روی عکس یا نام محصول کلیک کنید . لطفا قیمت نهایی و موجود بودن محصول را در سایت فروشنده بررسی نمایید.

پرفروش ترین قهوه جوش ها در ایران

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا