بررسی و خرید بهترین سنتور ایرانی

بهترین مارک و قیمت سنتور

عناوین

سنتور یکی از سازهای ایرانی  است که صدایی بسیار دلنواز و دلنشین دارد.سنتور از لحاظ ظاهری شبیه به ذوزنقه است و سیم‌‌های بسیار زیادی دارد که برای نواختن از مضرابی با نوک نمدی استفاده می‌‌شود و در نتیجه انگشتان دست هیچ تماسی پیدا نخواهند کرد. در این پست قصد داریم که به بررسی انواع مختلفی از بهترین مهرهای سنتور ایرانی پرداخته و با بررسی نکات خرید ساز سنتور به شما در انتخاب و خرید بهترین سنتور ایرانی کمک کنیم.

سنتور ساز زهی موسیقی ایرانی است. در فرهنگ دهخدا تعریف سنتور را این گونه آورده است .(( از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم‌های بسیاری است و با دو زخمه چوبی نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع سنتور (۹ خرکی) دارای ۷۲ سیم است که به دسته‌های ۴ تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود. )).

سنتور، سازی کاملاً ایرانی است که برخی ساخت آن را به ابونصر فارابی نسبت می‌دهند

سنتور آفاق

خرید سنتور آفاق اصفهان از دیجی کالا

سنتور آفاق ساخت شهر اصفهان است و دارای صدایی خوب و ژوست می‌باشد و تمام نت‌های ساز شفاف و دقیق است. سنتور آفاق از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است و ساز کاملاً استاندارد ساخته شده است و صنعت قابل قبولی دارد. این ساز انتخابی خوبی برای نوازندگان مبتدی سنتور و افرادی که به دنبال ساز خوب با قیمت مناسب هستند می‌باشد. به همراه این ساز یک عدد هاردکیس برای شما ارسال می‌گردد.

سنتور عشقی مدل ۲ مهر

خرید بهترین سنتور عشقی دیجی کالا

ساز عشقی یکی از برند های معتبر در شهر اصفهان می باشد که صابقه ای نسبتا طولانی در ساخت ساز سنتور دارد. سازهای دو مهر استاد عشقی تمام گردو(صفحه رویی-صفحه زیرین-کلاف) بوده و کیفیت قابل توجهی دارد.خرک های ساز بسیار زیبا و دقیق ساخته شده ودر انتقال صدای سیم ها به اتاق صدای ساز نقش مهمی دارد.گوشی های ساز بسیار نرم و دقیق است و کوک کردن این ساز بسیار راحت می باشد.پل گذاری های داخل جعبه رزونانس ساز بسیار حساب شده و اصولی بوده وتجربه سالیان دراز استاد عشقی در این امر بارز است.در مجموع ساز ساخته استاد عشقی دو مهر برای نوازندگانی که به دنبال ساز قیمت مناسب با کیفیت ساخت خوب و برند معتبر می باشند گزینه خوبی می باشد.

محبوب ترین سنتورهای ایرانی به انتخاب کاربران

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا